Setkala jsem se s Broňou Sobotkou

Splnil se mi sen….

Dnes jsem se setkala v Třebíči s úžasným a inspirativním Bronislav Sobotka, a stálo to za to. Broňa je známý milovník a propagátor angličtiny, a tvoří nejen výuková videa, ale i kurzy.A je prostě úžasný!

Podala jsem si ruku a prohodila pár slov s člověkem, kterého si neskutečně vážím, milým skromným mužem, který neinspiruje jenom mě, ale také mé studenty. Mnohokrát jsme se smáli se studenty nad jeho příklady vět, jako třeba, zloděj šel podél rybníka a potkal pana učitele, no ale znáte to – co si studenti nejvíce pamatují? Blbosti (Broňa nás tu učil popis cesty) 😂

Při povídání s Broňou jsem také zmínila důležitou věc, a to je práce s chybou v jazyce se kterou se já, jako lektorka angličtiny neustále potýkám, studenti se bojí dělat chyby, děsí se jí natolik, že i když se učí několik let jazyk, raději v cizim jazyce nepromluví, proč taky? Ztrapním se přece.No vidíte, a přece jsou národnosti, jako jsou Italové, Brazilci, Španělé, kteří si vystačí s pár slovíčky a ještě se pochválí jak dobře mluví- proč mi Češi, ne? Jsme lepší než oni, jenže, ta naše sebedůvěra.A ch jo!

Jak to máte Vy? Umíte pracovat s chybou ať v jazyku, který se učíte nebo i v životě? Všechno se vším souvisí 🙂
………

Shrnutí- Přání se plní, a v dnešní době setsakra rychle, no, a kdo chce, ten může, a já chtěla…
.
Dnešní setkání mě nakoplo k hlubší práci se studenty, větší práci s jejich sebevědomím a bloky, které jim brání být v pohodě nejenom s jejich angličtinou… 🥳

A to nabízím i Vám, protože Metoda Faster Eft, kterou používám ve své práci, hlubší posun v tvém životě rozhodně způsobí. A to mě na tom baví.