Můj přístup k EFT

Ve své lektorské práci ráda používám metodu EFT,  Je to metoda emoční svobody, A myslím, že by ji měl znát každý. Doporučuji ji totiž všem. Je to báječná, rychlá a účinná metoda, která z Vás dostane emoce a pocity nebo události z dob dávno minulých, aniž bychom tušili, že Vás ovlivňují dodnes.
Pracuje se s poklepy na energických drahách těla, kde proudí naše energie, a jsme- li dlouhodobě ve stresu, tyto dráhy přestávají správně fungovat, a vyvstane problém.
Nechci se rozepisovat složitě, to už je na samotnou konzultaci.
Spíše  Vám uvedu příklad na sobě, jak tato metoda funguje.
Když jsem začala psát tento příspěvek, najednou jsem dostala veliký strach, jak toto mé psaní  přijmete. Nebudu trapná? Budu pro Vás pro všechny zajímavá a srozumitelná?
Téma na použití této metody, bylo jasné! Strach z kritiky a přijetí. Kdo ho nemá? Už jen uvědomění toho, čeho jsem se bála, a že jsem to sama sobě dokázala přiznat, bylo osvobozující a léčivé. To byl první krok, a samotnými poklepy na body a odhalení kde se ukrývala příčina pomocí správných otázek, to už byla otázka 20 minut (Né, vždy je to na tak krátkou dobu). Nebudu zastírat, že nešly emoce ven, jeee toho vzteku na sebe, aby záhy přišla veliká úleva.. a uvědomění, a následně otisk do života v podobě menšího strachu z toho se více zviditelňovat a nebát se vystoupit častěji z komfortní zóny.
A ano, takto je to jednoduché…Z vlastní zkušenosti vím, že je lepší vedení terapeuta, alespoň zpočátku.
Nepředstavujte si, že toto se děje okamžitě po prvním sezení. Každopádně se Vám začnou dít v životě drobné změny, v podobě lepších pocitů k sobě nebo vztahů k vašim blízkým.
Co je skvělé?
Tato technika pomáhá zklidňovat nejen nazpět, ale i akutní emoce jako jsou vztek, bezmoc, napětí téměř okamžitě.
Funguje výborně na prokrastinaci nebo vztahové problémy či fóbie atd.)
I v učení se jazyků nebo jakéhokoliv předmětu u studentů, který jim nejde, může být tato metoda velmi platná a nápomocná.
Dokáže odhalit např. příčiny našeho strachu z chyb, z nízkého sebevědomí v jazyce či matematice? Možností je spoustu, stačí jen naskočit.